Palić

IPC višednevno SAVETOVANJE za FINANSIJE, POREZE i RAČUNOVODSTVO
Divčibare, 19-21. jul 2021.

Novine i aktuelnosti u PORESKOM, RAČUNOVODSTVENOM, FINANSIJSKOM, BUDŽETSKOM i PRAVNOM POSLOVANJU
privrednih društava, javnih preduzeća i budžetskih korisnika

PRIMENA novog jedinstvenog PRAVILNIKA o PDV

TEME SAVETOVANJA:

#PRAKSAISPREDTEORIJE

PORESKI PROPISI
(predavači: Jovana Dedić i Bojan Lukić)

RAČUNOVODSTVO i REVIZIJA za PRIVREDNA DRUŠTVA i JAVNA PREDUZEĆA
(predavač: dr Zoran Petrović)

E-POSLOVANJE i PRIMENA ELEKTRONSKE FAKTURE U PRAKSI
(predavači: Natalija Keković i Snežana Mirković)

OBAVEZA i NAČIN ARHIVIRANJA DOKUMENTACIJE od 1. maja 2021.
(predavač: Snežana Mirković)

PLANIRANJE i FINANSIRANJE kod BUDŽETSKIH KORISNIKA
(predavač: dr Natalija Keković)

BUDŽETSKO RAČUNOVODSTVO
(predavači: dr Natalija Keković i Branislava Šljivančanin)

POSLOVANJE ZDRAVSTVENIH USTANOVA
(predavač: Branislava Šljivančanin)


VRHUNSKA POGODNOST: PRIRUČNICI koji ulaze u CENU KOTIZACIJE

Vrhunska pogodnost
apstrakcija

Predavanja se održavaju u hotelu Crni Vrh

KOTIZACIJA

KOTIZACIJA za učešće na SAVETOVANJU
za FINANSIJSKO-PRAVNO POSLOVANJE
CENA

KOTIZACIJA i MATERIJAL ZA SAVETOVANJE za FINANSIJSKO-PRAVNO POSLOVANJE za IPC PRETPLATNIKE na specijalizovana godišnja izdanja za 2021. godinu (časopisi: Revizor i Budžet ili elektronski paketi: FiP i Rap)

9.500,00 din. + PDV
KOTIZACIJA i MATERIJAL ZA SAVETOVANJE za FINANSIJSKO-PRAVNO POSLOVANJE za IPC PRETPLATNIKE na specijalizovana godišnja izdanja za 2021. godinu KOJI NISU u aranžmanu agencije ASTAKOS 10.500,00 din. + PDV
PUNA CENA KOTIZACIJE i materijal za savetovanje za učesnike koji NISU PRETPLATNICI IPC-a na godišnja izdanja za FINANSIJSKO-PRAVNO POSLOVANJE za 2021. godinu 17.500,00 din. + PDV

SPECIJALNA POGODNOST:
Svaki ČETVRTI učesnik savetovanja iz istog preduzeća - ustanove NE PLAĆA KOTIZACIJU.


DOBIJA SE:
1. Priručnik za primenu novog jedinstvenog Pravilnika o PDV (privredna društva) ili
2. Piručnik Primeri knjiženja po Kontnom planu za budžetski sistem (budžetski korisnici).

Kotizacija se plaća na račun IPC-a: 160-14952-34
Poziv na broj: 1093

CENE ARANŽMANA

krevet CENE ARANŽMANA
za SAVETOVANJE na DIVČIBARAMA
HOTEL
TIP SOBE
3 dana (2 puna pansiona) prva usluga je ručak 19.7. a poslednja ručak 21.7.2021.
Hotel VUJIĆ Hotel BOB PETOŠEVIĆ Hotel CRNI VRH
1/1 17.900,00 19.900,00 32.900,00
1/2 14.900,00 16.900,00 22.900,00

HOTELI

hotel Crni vrh

HOTEL CRNI VRH

Luksuzni hotel Crni vrh, spoj je modernog stila i tradicije, vrhunskog dizajna i šarmantnog enterijera. Hotel odlikuje funkcionalan i pregledan prostor koji odiše komforom i našom željom da se u njemu osećate udobno i zadovoljno. Ako tragate za skladnošću i elegancijom, ovde ćete ih pronaći na svakom koraku. Dođite i uverite se u to! Želimo vam ugodan boravak!

hotel Crni vrh hotel Crni vrh

HOTEL VUJIĆ - DIVČIBARE


Hotel Vujić - Divčibare kompletno je renoviran 2007. godine. Sve sobe imaju kupatilo, telefon, internet konekciju, SAT TV, mini bar i terase sa pogledom na padine Maljena. Hotel poseduje restoran sa prostranom terasom. Ručak i večera se serviraju po meniju (izbor od 3 jela), a postoji i mogućnost pripremanja posebnih obroka. U okviru hotela nalazi se i aperitiv bar, wellness centar (zatvoreni bazen, sauna, masaža, solarijum), stoni tenis, bilijar, dva teniska terena sa betonskom podlogom, košatkaški tereni, odbojkaški i teren za mali fudbal.

hotel Vujić hotel Vujić


HOTEL BOB PETOŠEVIĆ


VILA BOB PETROŠEVIĆ se nalazi u mirnom kraju, a ipak u blizini centra grada. Najbliža skijaška staza je na samo 3 minuta vožnje. Okružena je četinarima i prostranim dvorištem, a okolo se nalaze i predivni parkovi sa mnogo staza za šetnju i sporednih aktivnosti kao što su jahanje, vožnja ATV-a, kroseva kao i mnoge druge.

hotel Bob Petošsvić hotel Bob Petošsvić

U CENU ARANŽMANA UKLJUČENO JE:


1. DVA PUNA PANSIONA plus dodatni RUČAK
Prva usluga u hotelima je ručak 19.7. a poslednja usluga je ručak 21.7.2021.

2. KOKTEL DOBRODOŠLICE 19.7.2021. od 18h

5. VANPANSIONSKA POTROŠNJA do 1.500,00 din.

6. KAFE PAUZE u toku predavanja

PREVOZ


bus

DOPLATA za autobuski PREVOZ na relaciji:

Beograd - Divčibare - Beograd iznosi 3.500,00 din.

Novi Sad - Divčibare - Novi Sad iznosi 4.500,00 din.

Organizator stručnog dela savetovanja:


ipc logo

I P C d.o.o.

11000 Beograd, Višegradska 6/II

Sve dodatne informacije na tel.

011/ 306-76-68, 361-31-56, 361-31-57, 366-00-71

fax: 011/2658-850

E-mail: info@porezi.rs

www.ipc.rs

Izvršni organizator:


astakos logo

Agencija Novi ASTAKOS d.o.o.

11000 Beograd, Hilandarska 30

tel/fax: 063/337-606, 011/ 2450-253,

fax: 011/2441-492

E-mail: zana@astakos.com

www.astakos.com

Napomena: Primenjuju se opšti uslovi putovanja agencije "Novi Astakos" - Beograd u skladu sa Zakonom o turizmu Republike Srbije i YUTA standardima. Putnik je dužan da se upozna sa "Opštim uslovima putovanja".

O DIVČIBARAMA

Istorija i tradicija

Počeci organizovanog turizma vezuju se 1926. godinu kada je Zdravstveno društvo Divčibare, koje je osnovalo 28 uglednih građana Valjeva, izgradilo naselje od 20 kućica - brvnara za odmor. Društvo je narednih godina izgradilo i prvi hotel, prodavnicu i druge prateće objekte, put od Kaone do Divčibara i pripremilo urbanistički plan. Već 1932. godine tadašnje Ministarstvo trgovine i industrije proglasilo je Divčibare za klimatsko turističko mesto. Ministarstvo građevina je 1933. ograničilo uži letovališni region Divčibara i odredilo uslove za izgradnju objekata, na osnovu regulacionog plana koji je projektovao Milorad V. Babić iz Valjeva, dipl. inž. građevine, berlinski đak.

Na odmor su počele dolaziti i porodice iz Beograda i drugih gradova, a do drugog svetskog rata Divčibare su bile najuglednije planinsko turističko mesto u Srbiji.

Divčibare – legenda o nastanku imena

Nastanak imena Divčibare vezuje se za reku Crnu Kamenicu koja protiče kroz centar današnje turističke naseobine. Po narodnom predanju, nekada se u nabujaloj reci, posle letnjeg pljuska, utopila mlada čobanica. U spomen na taj događaj, planinskoj visoravni dat je stari slovenski naziv Divčibare, što znači „devojačke bare“. Ime Divčibare na Maljenu veoma je staro jer se pominje još 1476. kao selo u turskom detaljnom popisu smederevskog sandžaka, kome su tada pripadale.

Biljni i životinjski svet

Bogatstvo šumskog i biljnog sveta specifičnost su Maljena i Divčibara, među kojima ima endemičnih i zaštićenih vrsta, kao i značajnih vrsta lekovitog bilja. Najzastupljenije su šume belog i crnog bora, a od četinara javljaju se još jela, kleka, smrča i planinski bor.
Od listopadnog drveća najzastupljenije su bukva i breza, a zatim crni i beli jasen, hrast, cer i leska, lipa, grab, brest, topola, jasika, jova, vrba i bagrem. Od endemičnih biljaka na Maljenu rastu bosanska i jadranska perunika, dok u zaštićene vrste spadaju lincura, božikovina i jeremičak.
Zbog velikog broja biljnih vrsta, Divčibare su preko cele godine u cveću. Sa topljenjem poslednjeg snega javljaju se jeremičak, crnjuša i kaćun. Odmah za njima, u aprilu, stižu jaglika i narcis (Narcicus poeticus), najlepši cvet planine, kojim su u jeku cvetanja, negde sredinom maja, prekrivene divčibarske planine. I tako redom…
Među divčibarskim biljem obilje je lekovitih vrsta. Postoje čitava polja lincure, retko viđeni sklopovi erike u borovim i brezovim šumama, a javljaju se i salep, mrazovac, babina svila, plava gencijana, srčenjak, pasji zub i jarebika. Od lekovitih biljaka još rastu: angelika, beli slez, bokvica, bosiljak, bršljan, vilina kosa, vlasuša, vodopija, gavez, gavranov luk, gorocvet, grčica, dan i noć, divlja vrbena, dinjica, dobričica, đurđevak, zanovet, zvezdan, zvončic, zova, ivanjsko cveće, imela, jagorčevina, kandilica, kantarion, kaćun, kičica, kleka, kopriva, kukurek, kukuta, ladolež, lincura, loboda, ljubičica, majčina dušica, maslačak, matičnjak, medunika, kopriva, nana, neven, paparat, polen, perunika, ruzmarin, svatovak, hajdučka trava, crni slez, čuvarkuća i mnoge druge.
Na Divčibarama raste šumska jagoda, zatim divlja kupina i malina, borovnica. Pri povoljnim vremenskim uslovima divčibarske šume pune su najukusnijih gljiva, poput vrganja, rujnice, sunčanice, gnojištarke i drugih.
Od divljači mogu se naći srne, zečevi, divlja svinja, lisica, fazan. Ovde boravi i veliki broj raznih vrsta ptica. Pernate grabljivice su: orao, kobac, jastreb, sova, čavka, vrana, svraka, gavran i kukavica. Pevačice i ostale ptice su: slavuj, ševa, detlić, zeba, senica, vrabac, lasta, kos, čvorak, pupavac, prepelica, kreja, jarebica, grlica, žunja, golub, fazan i druge. U maljenskim rečicama zastupljeni su krkuša, klen, zlatać i potočni rak.

Vrhovi i vidikovci

Ovo živopisno mesto predstavlja neraskidiv spoj sa nizom u vencu valjevskih planina: Medvednik, Jablanik, Povlen, Maljen i Suvobor. Visovi koji okružuju Divčibare, pored toga što ih štite od vetrova, predstavljaju mesta sa kojih se pruža izvanredan vidik, ne samo na delove masiva Maljena, već i na neke udaljenije krajeve Srbije.

IPC - Višednevna savetovanja